Product Manager – Katowice

Dla naszego klienta poszukujemy aktualnie osoby na stanowisko:

Product Manager

Katowice

Obowiązki

  • Strategiczne zarządzanie wyznaczoną grupą produktów
  • Analizowanie stanów magazynowych i wyciąganie analitycznych wniosków, przeciwdziałanie przekroczeniu lub braków ilości produktów
  • Efektywne wprowadzenie produktów na rynek w oparciu o analizy rynkowe oraz stany magazynowe
  • Zarządzanie planami sprzedaży w systemie, odpowiedzialność za tworzenie, prognozowanie czasowe i ilościowe zamówień i dostaw produktów
  • Koordynacja i nadzór procesu obiegu próbek: aktywne działanie związane z weryfikacją, zamówieniem i potwierdzeniem próbek
  • Efektywne planowanie i prognozowanie sprzedaży produktów na kolejne okresy czasowe dla powiązanych działów i przy ich współpracy
  • Zarządzanie cyklem życia produktów
  • Prognozowanie oraz ustalanie cen, a także przygotowanie cenników dla danych produktów i kategorii
  • Wspieranie działań sieci sprzedaży mających na celu realizację celów sprzedażowych
  • Selekcja i wybór dostawców, wprowadzanie nowych produktów do oferty oraz udoskonalanie i modyfikowanie istniejących
  • Tworzenie promocji sprzedaży produktów
  • Aktywna współpraca z działem sprzedaży, marketingu, R&D, zakupami
  • Gromadzenie i selekcja pomysłów na nowe produkty/rozwiązania na podstawie przeprowadzonych analiz, opracowywanie i realizacja strategii produktowych zgodnie z misją i celami firmy
  • Rozwój oferty w zakresie produktu lub grupy produktów
  • Badanie efektywności wdrożenia produktu na rynek pod względem sprzedażowym
  • Przygotowywanie cyklicznych raportów na potrzeby zarządzania produktami oraz dla Zarządu
  • Analiza danych rynkowych dotyczących segmentu, konsumentów, trendów rynkowych i działań konkurencji
  • Nadzór nad aktualnością strony firmowej pod względem nowych produktów i kodów ETIM (informowanie marketingu o konieczności każdej modyfikacji)
  • Prowadzenie szkoleń produktowych
  • Inicjatywa w zakresie usprawnienia procesów i procedur wokół produktowych
  • Odpowiedzialność za aktualność ekspozycji w showroom i wzorcowni
  • Współpraca w zakresie prowadzonych działań marketingowych (kampanie reklamowe, materiały informacyjne) z Kierownikiem i podległymi działami
  • Rgularne wizyty w sieci sprzedaży
  • (nieregularnie) Wykonywanie innych zadań powierzanych przez przełożonego w ramach posiadanych uprawnień, wiedzy i umiejętności.
  • Branie udziału w spotkaniach, naradach, konferencjach, szkoleniach, targach  wskazanych przez przełożonego.

Wymagania

  • Doświadczenie w zakresie zarządzania produktem, budowania kampanii sprzedażowych wokół produktowych
  • Wykształcenie wyższe ( Sprzedaż, Finanse, marketing)
  • Szkolenia/kursy z tematyki: Zarządzanie produkcją i logistyką
  • Umiejętność współpracy z ludźmi
  • Wysoka zdolność analitycznego myślenia i analizowania danych
  • Umiejętność koordynacji wielu procesów i projektów jednocześnie
  • Inicjatywa
  • Orientacja na cel w czasie
  • Wysokie umiejętności organizacyjne
  • Umiejętność rozwiązywania problemów i właściwego podejmowania decyzji

Nasz klient oferuje:

  • Własne stanowisko pracy
  • telefon komórkowy
  • tel. stacjonarny
  • komputer przenośny
  • samochód służbowy