Kontroler Finansowy, Katowice/okolice

Dla naszego klienta, firmy produkcyjnej aktualnie poszukujemy osoby na stanowisko:

Kontroler Finansowy

Miejsce pracy: Katowice, Bytom

Zakres obowiązków:
-Poszukiwanie, inicjowanie i projektowanie rozwiązań na rzecz poprawy efektywności działalności grupy kapitałowej
– budżety i prognozy krótko i długookresowe,
– analizy inwestycyjne,
– biznesplany nowych uruchomień,
– programy naprawcze i strategie długookresowe,
– audyty spółek grupy kapitałowej,
– kontrola wybranych procesów biznesowych w grupie kapitałowej,
– materiały dla rady nadzorczej, banków i instytucji zewnętrznych,
– udział w due dilligance i przygotowaniu materiałów
– Tworzenie i przygotowywanie analiz/raportów dot. szeroko rozumianych procesów sprzedażowych, kosztowych, oraz pozostałych zagadnień „około handlowych”,
– Śledzenie trendów i korelacji pomiędzy procesami w obszarze sprzedaży, kosztów oraz działań grupy kapitałowej,
– Raportowanie bieżącego stanu przedsiębiorstwa oraz zachodzących trendów,
– Wskazywanie obszarów z trendami negatywnymi – określanie przyczyn stanu rzeczy, proponowanie rozwiązań.
– Wskazywanie/raportowanie obszarów z trendami pozytywnymi – określanie przyczyn stanu rzeczy, proponowanie rozwiązań,
– Przygotowywanie prognoz i planów średnio i długoterminowych,
– Bieżące monitorowanie kosztów i przychodów,
– Współpraca ze sprzedażą i marketingiem – przygotowywanie analiz biznesowych, analiz rentowności produktów, strategii cenowych,
– Monitorowanie płynności finansowej,
– Monitorowanie majątku obrotowego firmy, analizy należności, analizy zapasów.

Wymagania:
– Specjalista posiadający wiedzę z zakresu controllingu oraz doświadczenie zawodowe w tym zakresie w firmie produkcyjnej, budowlanej (deweloperskiej), handlowej; znający specyfikę grupy kapitałowej oraz zachodzących w niej procesów,

– Doświadczenie w analizie procesów gospodarczych w przedsiębiorstwie, umiejętność przygotowania analiz wraz z ich interpretacją/komentarzem,

– Wiedza z zakresu ekonomii i finansów pozwalająca na przygotowanie z rzetelny sposób danych liczbowych a następnie poddanie ich analizie i uchwycenie powodów stanu rzeczy i/bądź konsekwencji tego w przyszłych okresach.

Osoby zainteresowane, proszone są o przesłanie dokumentów aplikacyjnych, wraz ze zgodą na przetwarzanie danych osobowych dla potrzeb niezbędnych do realizacji procesu rekrutacji.

  • Ta oferta wygasła!