Główna Księgowa/Szef Biura Rachunkowego – Katowice

Dla naszego klienta poszukujemy aktualnie osoby na stanowisko:
Głównej Księgowej/Szef Biura Rachunkowego (Obsługa korporacji),
Katowice

Zadania:

-prowadzenie pełnej księgowości wg zasad obowiązujących w Spółce (UoR, MSR/MSSF)
-kontroling merytoryczny i organizacyjny nad procesami księgowymi pod kątem wymagań zgodnych z obowiązującą w spółce politykę rachunkowości oraz obowiązujące przepisy prawa,
-nadzór nad prawidłowym obiegiem dokumentów księgowych,
-sporządzanie rocznych i okresowych sprawozdań finansowych według MSR/MSSF,
-nadzór nad procesem zamknięcia miesiąca,
-nadzór nad sprawozdawczością GUS,
-wsparcie w przygotowywaniu cen transferowych (TP)
sporządzanie deklaracji podatkowych oraz nadzór nad prawidłowością rozliczeń podatkowych,
-tworzenie i egzekwowanie wewnętrznych procedur kontrolnych,
-zapewnienie właściwej dokumentacji procesów w dziale,
-przygotowywanie raportów i analiz na potrzeby wewnętrzne i zewnętrzne spółki.

Wymagania:

– wyższe ekonomiczne, preferowane kierunki: finanse, rachunkowość, ekonomia,
-minimum 3 lata doświadczenia na stanowisku kierowniczym,
-minimum 5 lata doświadczenia na samodzielnym stanowisku głównej księgowej/głównego księgowego,

-ugruntowana wiedza z zakresu międzynarodowych standardów rachunkowości i międzynarodowych standardów sprawozdawczości finansowej, przepisów podatkowych, przepisów ustawy o rachunkowości i umiejętności zastosowania w praktyce,
-bardzo dobra znajomość programu Excel,
-umiejętność myślenia analitycznego,
-umiejętność rozwiązywania problemów,
-zaangażowanie,
-systematyczność, dokładność, skrupulatność,
-bardzo dobra organizacja pracy,
-odpowiedzialność i samodzielność,

-rozmowy z zarządem,

-zarządzanie zespołem,

-rozmowy z klientem korporacyjnym,

-dobra znajomość języka angielskiego w mowie i piśmie.

Nasz klient oferuje:

-Stabilną pracę w renomowanej firmie,
-Ciekawe projekty na skalę światową,
-Rozwój zawodowy poprzez różnorodność zadań,
-Możliwość podnoszenia kwalifikacji zawodowych i rozwoju poprzez szkolenia wewnętrzne i zewnętrzne oraz szerokie możliwości dalszego rozwoju.