Zastępca głównego księgowego – Piotrków Trybunalski

Opis oferty pracy:

Dla naszego klienta poszukujemy aktualnie osoby na stanowisko:
Zastępca Głównego Księgowego,
Piotrków Trybunalski

Zadania:

-bieżące wsparcie Głównego Księgowego/Głównej Księgowej w prowadzeniu pełnej księgowości wg zasad obowiązujących w Spółce (UoR, MSR/MSSF)
-kontroling merytoryczny i organizacyjny nad procesami księgowymi pod kątem wymagań zgodnych z obowiązującą w spółce politykę rachunkowości oraz obowiązujące przepisy prawa,
-nadzór nad prawidłowym obiegiem dokumentów księgowych,
-sporządzanie rocznych i okresowych sprawozdań finansowych według MSR/MSSF,
-nadzór nad procesem zamknięcia miesiąca,
-nadzór nad sprawozdawczością GUS,
-wsparcie w przygotowywaniu cen transferowych (TP)
sporządzanie deklaracji podatkowych oraz nadzór nad prawidłowością rozliczeń podatkowych,
-tworzenie i egzekwowanie wewnętrznych procedur kontrolnych,
-zapewnienie właściwej dokumentacji procesów w dziale,
-przygotowywanie raportów i analiz na potrzeby wewnętrzne i zewnętrzne spółki.

Wymagania:

– wyższe ekonomiczne, preferowane kierunki: finanse, rachunkowość, ekonomia,
-minimum 3 lata doświadczenia na stanowisku kierowniczym,
-minimum 5 lata doświadczenia w obszarze księgowości w spółce produkcyjnej lub projektowej,
-ugruntowana wiedza z zakresu międzynarodowych standardów rachunkowości i międzynarodowych standardów sprawozdawczości finansowej, przepisów podatkowych, przepisów ustawy o rachunkowości i umiejętności zastosowania w praktyce,
-bardzo dobra znajomość programu Excel,
-umiejętność myślenia analitycznego,
-umiejętność rozwiązywania problemów,
-zaangażowanie,
-systematyczność, dokładność, skrupulatność,
-bardzo dobra organizacja pracy,
-odpowiedzialność i samodzielność.

-Stabilną pracę w renomowanej firmie o bogatych tradycjach w zakresie budowy maszyn i urządzeń,
-Ciekawe projekty na skalę światową,
-Rozwój zawodowy poprzez różnorodność zadań,
-Wynagrodzenie uzależnione od jakości i efektywności pracy,
-Świadczenia z Funduszu Świadczeń Socjalnych:
-Paczki dla dzieci z okazji Świąt Bożego Narodzenia,
-Świadczenia i imprezy integracyjne z okazji Barbórki,
-Piknik dla dzieci naszych pracowników,
-Dofinansowanie do urlopów,
-Możliwość podnoszenia kwalifikacji zawodowych i rozwoju poprzez szkolenia wewnętrzne i zewnętrzne oraz szerokie możliwości dalszego rozwoju,
-Wsparcie Fundacji, która umożliwia dzieciom naszych pracowników udział w programach rozwojowych, edukacji za granicą oraz w wyjazdach wakacyjnych.